Bambu Parke

Yatay Bambu MasifHarika ham maddesi olan bambu aslında bir ot çeşididir.Geleneksel yapı malzemesi olarak kullanılmaktadır.Günümüzde evlerimizin zemin kaplamasında parke olarak,panellerde,merdiven basamaklarında, mobilyalarda,dış mekanda,servis tabağı yapımında,dekoratif ürünlerin imalatında, masa,sandalye ve daha bir çok alanda bambu ağacı kullanılmaktadır.Sağlamlık, sertlik, esneklik ve kuvvet bambunun yapısında fazlasıyla mevcuttur.Bir ağaç bir yılda %3-5 arası büyürken bambunun yıllık büyüme oranı %30 dur.Bambu en çabuk gelişen bitkilerden biridir.Ayrıca hasat yapıldığında bambu zarar görmez ve büyümeye tekrardan başlar.

Bambu fırınlandıktan sonra preslenip istenilen ürünlere dönüştürülmektedir.Lamba zıvanalı bambu masif parke kaplamaların döşenmesi ve bakımı normal ahşap kaplamalarla aynıdır.Zemin kaplama malzemesi olarak hem cilalı hem cilasız şekilde kullanılabilir.Farklı ölçüleri mevcuttur. Süper sertlik ve sabitlik özellikleri bambu panelleri ve zemin kaplamalarını neme ve lekelere dayanıklı yapar bambunun içindeki minik budaklar hoş ve kendine has bir görüntü verir.

Bambu Çin ve Vietnam’dan ithal edilebilmektedir. Bina yapımında ‘’MOSO’’ adında kalın bir bambu türü kullanılır. Bambu evler Asya’da Pasifik adalarında güney ve orta Amerika’ da kullanılır. Bambunun inşaatta çatı ve zeminde kullanımı tüm dünyaya yayılmaktadır. Bambunun gücü ve kalitesi hakkında araştırmalar devam etmektedir.

Bambu masif parkeler hazır cilalı ve kenarları mikro pahlı olur.Yere yapıştırma veya yüzer sistem olarak kullanılmaktadır.Yatay ve Dikey olarak fırınlanmış çeşitleri ve renkleri vardır.Ülkemizde en çok ithal edileni klasik dikey bambudur.

Firmamız bambu masif parkelerin satışını toptan ve perakende olarak yapmaktadır.Projeleriniz için bizimle irtibata geçiniz.Bambu ithal bir ürün olduğundan fiyatlar dolara endeksli olarak değişkenlik göstermektedir.Bambu masif parke fiyatları 38 ($) dolardan başlamaktadır.Konteyner,proje bazlı toptan satışlarımız için bize ulaşınız.

Genel Bambu Masif Parke Ölçüleri:
Kalınlık:15mm  / En:96mm / Boy:960mm   Dikey & Yatay

Kalınlık:15mm  / En:137mm / Boy:960mm Dikey & Yatay

 

İletişim Hattı 0216 305 5990

 

Bir Cevap Yazın

You have to agree to the comment policy.