Cumaru Decking

Dış Mekan Parke

CUMARU AĞACI DECK

    Cumaru ağacı Brezilya kestanesi olarak da bilinir.İç içe dalgalı yüzey görünümlü ve sert ağaç türlerindendir.Yoğun ve sert olduğu için termitlere ve çürümeye karşı dayanıklıdır.Cumaru ağacı kahverengi rengiyle uyguladığınız alanlarda rahatlatıcı ve huzur veren bir ortam oluşturmanıza olanak verir.Cumaru derin kahverengi rengiyle çok belirgin ve egzotik özellik gösteren bir ağaç türüdür.Çok stabil ve güçlü bir ağaç türüdür. Cumaru bakımı gerektirmez.Normal hava şartlarında rengi gri rengine dönecektir.

Bahçe deck döşemesi,teras deck döşemesi,balkon deck döşemesi,havuz kenarı deck döşemesi olarak birçok alanda kullanılabilmektedir.Lüks restaurant,kafe gibi alanlarda sıcak ortamlar oluşturur.Ülkemizde çok fazla bilinmese de deck kaplama olarak en dayanıklı ağaçlardandır.

Dış mekan zemin kaplamalarda kullanılacak ise üstten kavelalı veya klipsli uygulama yapmak gerekir.Deck aparatı-deck klips çeşitlerine buradan bakabilirsiniz.

Ürün Bilgisi

Ürün: Cumaru Decking Planks

Ebat : 21 x 145 mm x 1.8 – 2.4 metre

Türü : Cumaru

Kalite : A kalite

Yüzey Bİtişi: Bir yüzü düz bir yüzü tırtıklı E4E,S4S Kenarları hafif pahlı yağsız ve cilasız.

Edge Detail : 4 tarafı 3mm radiuslu

Tipi : Solid Decking Plank

Montajı : Gizli klipsli veya vida+tutkallı kavelalı sistem

Dayanıklılık: Mantar ve termitlere karşı çok dayanıklı

Teknik Bilgileri

Ana Türleri : Cumaru (Dipteryx odorata)

Ağaç Türü : Tropical Sertağaç

Menşeii : Güney Amerika

Alerjik Reaksiyonları: Ağacın tozu alerjik reaksiyonlara yol açabilir montaj sırasında maske takılması önerilmektedir.

12% de yoğunluğu. : 1070 kilos/m3

Janka sertliği: 3540 (Beyaz Meşe: 1360)

Brinell: 5.9 (Beyaz Meşe: 3.8)

1% Moisture hareketi : Yüksek 0,25-0,35% tabanlı teğet / radyal daralma = genişlik Genel Karekteristiği : Sarımsı kahverengi öz odundan farklı, Sapwood yaklasık 50 mm genişliğinde. Düzensiz birbiri içine giren düzensiz doku bal mumu ve yağlı kullanılır. Cumaru çok sert ve güçlü bir ağaçtır. Cumaru Brezilya tiki diye geçer tik görümünde sert bir ağaçtır, kurutulmuş olarak kullanılmasını tavsiye ediyoruz, Deck olarak döşendiğinde çok iyi vidalanması gerekir.

Detaylı bilgi için 0216 305 5990