Deck Klipsi / Aparatı

 

Deck Aparatı / Klipsi Nedir ?

      Dış mekanda kullanılan ahşap deck parkelerin birbirine tutturulması için  kullanılan bağlantı elemanlarına deck klips/aparat denilmektedir.Uygulama sırasında büyük ölçüde kullanım kolaylığı ve zamandan tasarruf sağlar.Uygulaması çok basittir.

      Ahşap iroko,teak,ipe,merbau,cumaru,massaranduba,bankirai,lareks,çam,(Thermo,Emprenye) veya diğer sert-yumuşak ağaç türleri için dış mekan zemin ve cephe kaplamada kullanılmaktadır.Çeşitleri ile maliyet bakımından da alternatifler sunmaktadır.

Bu aparatlar gizlilik özelliği ile ahşap deck tahtası ürünlerinize kusursuz görünümler sunar.Eski usul üstten vidalama gibi yöntemlerdeki çirkin görüntüler olmaz.1 m2 alana ortalama 25 – 30 adet kullanılır.Bu sayı alt malzemenin hangi sıklıkla monte edildiğine göre değişmektedir.

Ahşap deck tahtası ürünlerinin araları düzenli bir şekilde simetrik olarak 3mm olarak sabitlenir.Zaten klips kullanımının amacı bu boşlukları sabitleyip mükemmel simetrik tasarımlar ortaya çıkarmaktır.Kusursuz işçilik için önemli bir üründür.

     Dış mekan ahşap deck uygulamalarında alternatif çözümler sunan metal klipsler ve dayanıklı plastik klipslerin önemi gün geçtikçe artmaktadır.Ürünlere karar verdikten sonra kullanacağınız uzun boy deck tahtasına makinada kanal açınız.

Deck aparatlarının toptan ve perakende fiyatları,çeşitleri ve detaylı bilgi için bizi mutlaka arayınız.Orpa Parke olarak İstanbul ve Türkiye’nin her yerine ürünün satışını kargo ve ambarlar ile yapmaktayız.

HIZLI MONTAJ 

SAĞLAM VE EKONOMİK ÇÖZÜM

-KARGO İLE GÖNDERİM-

SİZE ÖZEL FİYATLAR İÇİN LÜTFEN BİZİ ARAYINIZ

DİREKT SİPARİŞ HATTI 0554 887 2109

 1-METAL DECK KLİPS

(Et Kalınlık 10,6mm,Ağaca giren kısma kadar derinlik 7,6mm,Ağaca giren kısım 9mm,En 4cm,Boy 4,4cm,iki ahşap deck tahta arası boşluk 3mm)

Tik deck,iroko deck,ipe deck,çam deck,lareks deck gibi ağaçlar ile tam uyumludur.

Örnek fotoğraflar aşağıdaki gibidir.Ürünler size ulaşmadan önce ahşap deck ürünlerinize kanal açma işlemi yapmayınız.Ürün size ulaştıktan sonra kanal açma işlemi yapınız.Dilerseniz adresinize numune gönderiyoruz.

 

 

2-METAL DECK KLİPS YÜKSEK MODEL

Et Kalınlık 17mm,Tırnak ağaca Giren kısma kadar derinlik 14mm,Ağaca giren kısım 9mm,En4cm,Boy 5cm,iki ahşap deck tahta arası boşluk 3mm)

Et kalınlığı 3,5 cm ve üzeri olan ahşap deck parke ürünlerinde kullanılır.Özel olarak üretilmiştir.Genelde teak,iroko,çam,lareks kullanılır ve tam uyumludur.

3-PLASTİK DECK KLİPS

 İki ahşap deck tahta arası boşluk 3mm’dir.İstenilen renkte üretim yapılmaktadır.İroko,tik,ipe,garapa gibi sert ağaçlarda tam uyumludur.

Aşağıdaki fotoğraflardaki gibi ahşap deck parkeye plastik klips için kanal açma işlemi yapılması gerekmektedir.Mutlaka ürün size ulaştıktan sonra ahşaba kanal açınız.

4-ÇAKMALI DARBELİ TAKOZLU DECK KLİPS

Bu ürün yalnızca sert ağaçlarda kullanılmaktadır.Deck tahtasına kanal açmaya gerek kalmadan ahşaba yandan takoz yardımı ile çakılmaktadır.Pratik bir üründür.Ağacınıza kanal açma zahmetinden sizi kurtarır.Yine diğerlerinde olduğu gibi 3mm sabit ara boşluk bırakmaktadır.Sert ağaçlarda kullanımını tavsiye ediyoruz.