Emprenye Çam Deck

Çam Ağacı Kaplama

Emprenye işlemi özellikle çam ağacına uygulanmaktadır.Çam ağacı ucuz uygun fiyatlı olduğundan tercih edilmektedir.

Emprenye, en kısa anlamı ile ağacın nem ve suya veya bunlardan dolayı haşere, kurt ve mantarlaşmaya karşı dayanıklılığını  artırmak  amacı  ile  kimyasal içerikli sıvının ahşaba emdirilme işlemidir. Bu  işlem ile  ahşap,  bilinenin  aksine  tüm  dış  etmenlere karşı  muhafaza  edilmiş  olmamaktadır.Yani nem ve suya  karşı  koruma  amaçlanmaktadır.Gerekli teknik  bilgiden yoksun kullanılması sebebi ile eğilip bükülme veya çatlayıp yarılma  gibi doğal tepkiler göstermesi muhtemeldir.

Emprenye üç farklı yöntemle uygulanmaktadır.Bunlardan birincisi fırça  yada rulo benzeri bir gereç ile harici yüzeysel koruma yapılmasıdır.İkincisi, daldırma  dediğimiz yöntemdir ki,  bol  miktarda ilaçlı su ile doldurulmuş  havuzun  içinde  bekletilmesi sureti ile kerestenin ilacı emmesi sağlanmaktadır.Üçüncü  ve en çok tavsiye edilen yöntem ise basınç–vakum  yöntemidir. Bu yöntemde esas olan ilacın mümkün mertebe  kerestenin derinliklerine nüfus ettirilmesidir.

Önceden  kurutulmuş  olan  keresteler cins ve türüne göre ilaç ve basınç ayarları  yapılmış kazanların içine yerleştirilir.Belli bir teknik ile ilaç, keresteye basınç  ve vakum  yolu  ile emdirilir.Kazandan çıkarılan keresteler süzülerek havalanması için dinlendirilir.Bu işlem neticesinde beklenen sonucun alınabilmesi  için, sertliği  açısından kerestenin ağaç türü, kuru olup olmadığı ve kazanda bekletilme süresi önemlidir.

Emprenye, ahşabın çeşidine, kullanılacağı ortama ve beklenen hizmet ömrüne bağlıdır.Esas olarak emprenye işleminin seçiminde 2 temel kullanım alanı göz önüne alınmalıdır.Toprak ile temas halinde olan ahşaplar (zemin seviyesindeki ahşaplar) ve toprak ile teması olmayan ahşaplar (zemin seviyesi üzerindeki ahşaplar).

Emprenye işlemi her tür inşaat uygulamaları,deck zemin döşemesi olarak,dış cephe kaplama olarak,bahçe mobilyaları, çit, veranda,pergole, iskele,marina,çocuk oyun alanları, banklar,çiçeklik,saksılık iamalatı için,kış bahçesi,balkon,teras,iskele,çatı,köprü inşaatları,tarım alanları gibi kullanılacak ahşaplar için uygulanmaktadır.

Emprenye çam deck yer döşemesi dış cephe kaplamalarda uygun fiyatından ötürü tercih edilir.Emprenye çam kereste & deck ;şeffaf, yeşil  ve  kahverengi  olarak  uygulanmaktadır.Emprenye çam deck zemin ve cephe kaplama uygulamalarını uzman ekibimiz ile sağlıyoruz.

Ürün ve uygulama-montaj fiyatları için bizi arayınız.

Detaylı bilgi için 0216 305 5990

4 thoughts on “Emprenye Çam Deck”

 1. Merhaba, hayırlı geceler.

  16 m2 (4×4m) akan için emprenye cam deck almak istiyorum,
  Montajını kendim yapabileceğimi düşünüyorum.

  Gerekli malzemeler nelerdir ve ne kadar toplamda tutar.
  Bana bu konuda yardımcı olursaniz, sevinirim.

  Selamlarımla

  Yusuf Çalkara

 2. Merhaba, hayırlı günler.

  Teras için çam deck almak istiyorum.

  Fiyat çizelgesini rica edecektim.

  Selamlarımla
  Yusuf Çalkara

Bir Cevap Yazın

You have to agree to the comment policy.