Garapa Decking

Deck Döşeme

GARAPA AĞACI DECK

   Garapa ağacı ( Apuleia Leiocarpa, Brazilian Ash, Grapia, Amarealao, Marotoa, Muiratua, Muirajuba) olarakta bilinir.Altın sarı rengi olan ince damarlı bir ağaç olduğu gibi janka sertliği en fazla olan ağaç çeşitlerinden biridir. Garapa egzotik bir ağaç çeşidi olduğu için çürüme ve kurtlanmaya karşı dirençlidir.Garapa doğal bir yüzeye sahiptir.Uzun yıllar pürüzsüz kalması ve çizilmemesinden dolayı dış zemin kaplaması olarak en çok tercih edilen ağaçlardan biridir. Garapa ağacı herhangi bir koruma olmadan 25 yıl ömrü olan bir ağaçtır.Garapa ağacı orman yenilenmesi niteliğinde kesilen ağaçlardan elde edilir.Garapa, ipe,teak,iroko gibi ağaçlara nazaran fiyat olarak daha ekonomiktir.

Garapa ağacı Brezilya dışbudağı olarakta bilinir. Rengi açık sarıdan altı kahverengiye dönüktür. Garapa güçlü ve stabildir. Normal hava şartlarına maruz kaldıkça rengi griye doğru dönecektir.

Garapa zemin ve cephe kaplaması (decking) kullanımında tercih edilen bir ağaçtır.Dış mekanda her türlü ortamda kullanımı mümkündür.Bahçe mobilyası üretiminde de kullanılabilir.Bahçe,teras,balkon,havuz kenar gibi yerlerde kullanılabilir.Restoran,cafe ve otellerin lüks birimlerinde kullanımını yaygındır.

Uzun boy deck tahtası cephe ve zemin kaplama ölçüsü;

20x100x1500-3800 mm (kalınlık*en-boylar) şeklindedir.

Daha fazlası için 0216 305 5990

 

Ürün Bilgisi

Ürün             : GARAPA Decking Planks

Ebat              : 20 x 100 mm x 1200 ‐ 4800 mm

Tür                : Garapa

Durum         : Fırın kurusu

Kalite            : A Kalite

Yüzey Bitişi    : Bir yüzü düz bir yüzü tırtıklı ,cilasız,yağsız, wax’la bitirilmiş.

Pah detayı    : S4S E4E Dört tarafı pahlı tahta

Tipi                : Decking ( Boy Tahta )

Montaj          : Görünmez klipsli veya tutkal+üstten vidalama kavelalı şeklindedir.

Dayanıklılık : Mantar ve termitlere karşı dayanıklıdır.

Teknik Bilgileri

Ana Türler : Garapa (Apuleia leiocarpa)

Ağaç türü : Tropical sert ağaç

Menşei : Güney Brezilya, Arjantina, Venezuella ve Peru.

Alerjik Reaksiyonlar : Bazı ağaç tozları solunuma zararlı olabilir, Dermatit ve alerjik reaksiyonlar ilgili sağlık kuruluşlarına başvurunuz. Bu tür ağaçlarla çalışırken maske takılmasına dikkat edilmelidir.

12% kuruluktaki yoğunluğu : 790 kilo/m3

Janka sertliği: 2280 (Beyaz meşe: 1360)

Brinell: 4.4 ( Beyaz meşe: 3.8)

Nem hareketi : Orta

Genel  karekteristiği: Sapwood kısımları beyaz olup diri odun kısımları pembemsi sarımsı renktedir. Güneş ışınlarına maruz kaldıkça kırmızımsı bir renk tonu elde edilmektedir. Garapa ağacı genelde parlak düzgün bir yüzüye sahiptir nadir olarak hareli çıkmaktadır. Ahşabı sert,  ağır ve çok güçlüdür.

 

 

Bir Cevap Yazın

You have to agree to the comment policy.