Hakkımızda

Görselliğin kalite ile buluştuğu çalışmalarımız, mekanların atmosferini değiştiriyor!

Orpa Orman Ürünleri 1990 senesinden itibaren klasik masif parke üretimine başlamış şuan İstanbul Anadolu yakası Maltepe’de iç mekanda kullanılmak üzere masif parkeler, dış mekanda kullanılmak üzere deck parke ve garden tile üretimi ve ithalatını yapmaktayız.Satışlarımız tamamen toptandır. Birçok ağaç türü için Türkiye çapında tedarikçi firma olarak çalışmaktayız. Yurt dışına ihracat  ve transit satış  yapmaktayız.
1990 yılından günümüze yer döşemeleri konusunda faaliyet gösteren firmamız ahşabın doğallığını, yaşamak isteyen müşterilerine, en zengin ürün yelpazesine sahip parke koleksiyonunu konusunda uzman ekibi ile satış öncesi ve sonrası verdiği üstün hizmet kalitesi ile sunmaktadır.

Ürün gruplarımız tamamen dayanıklı sert ağaç türleridir.Dış mekanda veya iç mekanda aynı ağaçlar kullanılabilir.Bu ağacın uyumlu olup olmadığına göre değişir.Kısaca;

DECK PARKE:Dış mekanda zemin ve cephede kullanılan zorlu hava koşullarına dayanıklı ağaç türlerinden oluşan malzemelere denir.

MASİF PARKE:İç mekanda zemin kaplaması olarak cilalı veya ham şekilde kaplama olmayan tamamen ağaç olan ürünlere denir.

Ağaçları Güney Amerika, Brazilya , Endonezya, Çin, Vietnam, Afrika, Rusya ve Avrupa ülkelerinden direkt ithal etmekteyiz. Türkiye şartlarına göre en uygun ağaçlardan stoklu olarak merbau, tik, meşe, sapelli, iroko, wenge, doussie, dışbudak, kestane, ceviz, kayın, akçaağaç, bankrai, bambu, akasya, ipe, cumaru, garapa, massaranduba, jatoba, tigerwood, angelim pedra, tuari, tamarindo, sucupira, tali, frake, ovengkol, afrormosia, ayous,niove, movingu, bosse gibi ağaçların ithalatını yapmakta ve toptan satışını yapmaktayız.

Masif ahşap parke; özellikle iç mekanlarda insan sağlığına katkısı,ısı ve ses izalosyonu sağlaması, sistre ve cila yapılarak yeniden kullanılabilme gibi özelliklerinden dolayı hammaddesinde çeşitli sert ağaçların tomruklarından kesildiği için için uzun ömürlüdür.Masif parkeler cilalı veya ham olabilmektedir.

Ahşap peyzaj uygulamaları,havuz kenarları, iskeleler, bahçe zeminleri,dış cephe kaplamaları,teraslar,balkonlar,yürüme yolları,duş banyo zeminleri,garajlar,kış bahçeleri,verandalar,pergolalar,ıslak yada kuru alanlar,solaryum,cafe,restaurant bahçeleri,yatlarda,gemilerde,feribotlarda, güverte ve taban kaplamasında, iskele üstünde, kıyıda çakıllı ve kumlu yüzeyler gibi dış mekanda bir çok alanda dayanıklı dış mekan ahşap deck kaplama çeşitlerimiz ile hizmetlerimizi yerine getirmekteyiz.Ayrıca zorlu hava şartlarına dayanıklı ağaçlardan bahçe mobilyası,saksı,şezlong,tabela,dolap,duş banyo zemini ızgara gibi ürünlerinde imalatı yapılmaktadır.

Ahşabın tekrar hak ettiği değeri kazanmaya başladığı günümüzde yurt dışına da ihracat yaparak bu katma değeri ülkemize kazandırmak hedeflerimiz arasındadır.
Kuruluşumuzdan bu yana geçen zamanın bizlere kazandırdığı deneyimleri, bilgi ve tecrübe yönünde müşterimizle paylaşarak günden güne hizmet alanında büyümekteyiz ve firmamız hedeflediği üzere kendini geliştirmiş, dünya çapında yenilikleri takip etmiş ahşap döşeme sektöründe uzman bir firma olmuştur.

 

2 thoughts on “Hakkımızda”

Bir Cevap Yazın

You have to agree to the comment policy.