İroko Decking

iroko-deck-bahce-zemini-ahsap-doseme

İROKO AĞACI DECK

İroko ağacı egzotik bir ağaç olup Afrika kökenlidir diğer ismide Kambala’dır.

Tik ağacı asya yağmur ormanlarının bir ürünüdür.İroko ağacı aynı türün Afrika yağmur ormanlarında yetişen türüdür.İroko’nun plantasyon yetiştirme türü yoktur, tamamı doğal ve kesilme çapları minimum 150 cm maksimum 400 cm’yi bulan, ağaç yüksekliği 130 metreyi bulan bir ağaç türüdür.İşleme sonrası stabilitesi çok düzgündür.Çarpılma ve şekil bozukluğu yaşanmaz.Kolay kuruyan, çürümeyen, suya ve rutubete karşı dayanıklılığı sebebiyle özellikle tercih edilen bir ağaç türüdür.

İroko son derece dayanıklı, renk ve görünüm açısından da zengindir.Uyguladığınız alana sıcak bir görünüm verecektir.Kesim sonrası sarımsı bir renkte olup  oksijen ile buluştuğunda bir ay gibi bir sürede kahverengi, çikolata rengine dönüşecektir.

Islak zeminlerde ve diğer dış mimari elemanlar için idealdir, böcek, mantar, asit veya alkaliden etkilenmez.Bahçenizi,terasınızı veya havuz kenarlarınızı mükemmel görünümlere dönüştürecektir.İroko ağacı cephe,bahçe zeminleri,balkon,havuz kenarı,duş,banyo,yat tekne gemi güverteleri yapımında,yürüme yolları,pergola,veranda,kış bahçesi,oturma bankları,oturaklar,saksı imalatı,bahçe mobilyası imalatı,masa,sandalye imalatı,gibi alanlarda çok fazla kullanılmaktadır.Kısaca kullanım alanları oldukça geniştir.Harika görselliği ile iç mekan masif parke olarak uygulaması yapılmaktadır.

Ürünleri kereste olarak Afrika’dan ithal ediyoruz.Fabrikamızda uzun boy deck tahtası olarak dış mekanda zemin kaplama yada cephe kaplama olarak kullanabilirsiniz.İroko ağacı kesinlik fırınlanmış(fırın kurusu) olmalıdır.Ayrıca diğer kullanım alanlarınıza uygun olarak kereste halinde satın alabilirsiniz.

İroko deck tahtası uzun boy dış mekan zemin veya cephe kaplaması   genel ölçüleri;

18x90x1000-4000 mm (kalınlık*en – boylar)
18x100x1000-4000 mm (kalınlık*en – boylar)
20x100x1000-1000 (kalınlık*en – boylar)

Fiyatlar ölçülere göre değişkenlik gösterir ortalama 30 euro’dan başlamaktadır.

Ülkemizde en fazla dış mekanda zemin kaplama tahtası (deck) olarak kullanılan iroko ağacı mutlaka klipsli olarak uygulanmalıdır.Hem iki deck tahtası arası 3mm olarak ayarlanır hemde yamulma riskine karşı önlem alınmış olur.Klips-aparatın yanı sıra ekstra olarak würth/sika gibi kaliteli tutkallar kullanmanızı öneririz.Dek döşeme bağlantı elemanları klips/aparat çeşitlerine buradan bakabilirsiniz.

Bu ağacı kullanmak istediğiniz alana göre uygulamak isterseniz ya da ürünü satın almak isterseniz bizimle mutlaka irtibata geçiniz.

Detaylı Bilgi & Keşif için 0216 305 5990

 

Birinci kalitede Afrika’dan ithal iroko deck tahtası dış mekan ahşap parkeler fırınlanmış olarak stoklarımızda mevcuttur.Uygun fiyatlar uzman ekip ile kaliteli işçilik-montaj için için bizi mutlaka arayınız.