Kompozit Decking

 

Pergola

Kompozit Deck Nedir ? 

Kompozit deck üretim süreçleri , plastik türevleri ve ahşabın bazı üretim süreçleri neticesinde bir araya getirilmesi ile elde edilen üstün niteliklere sahip yeni bir sistem dış mekan zemin kaplamasıdır.

10 yılı aşkın bir süredir uluslar arası markette tanınan ve kendine geniş kullanım yerleri oluşturan kompozit deck ürünleri son yıllarda ülkemizde de belli bir kitle tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Kompozit deck Döşeme hangi materyalden imal edilmiştir?

%50 geri dönüşümlü ağaç talaşı ve %50 polimer materyalin yanında ,renk pigmentleri, mantar,küf ve parazit önleyici bileşenler bulunmaktadır.

Kompozit Deck  döşemenin su emilimine karşı arttırılmış koruma özelliği vardır.

Mantar ve Küfe Karşı Koruma
Mantarı engelleyici bileşenler içerdiğinden, küf, mantar gibi unsurların zararlarından etkilenmez. Bununla birlikte, tüm döşemelerde olduğu gibi, yüzeyde mantar ya da küf birikimini engellemek üzere, gerekli temizlik ve yıkama işlemleri belli aralıklarla yapılmalıdır.

Kompozit Deck Döşeme boyanabilir ya da lekelenebilir mi?

Neme dirençli kendine has bir sistemle üretilmektedir.Ürünü zımparalamak ya da boyamak zorunda değilsiniz.Bununla birlikte, ürünü boyayabilirsiniz,fakat önermiyoruz.

Kompozit Deck Döşemeyi monte etmek için neler gerekmektedir?
Kompozit Deck döşeme, ahşap deck tahtaları için kullanılan aletlere benzer aletlerle kesilmekte, delinmekte ve vidalanmaktadır.Alt malzeme(karkas),klips bağlantı elemanı ve vida ürün ile birlikte verilir.Uygulama için bu ürünler mutlaka olmalıdır.

Ürün Ölçüleri: 24x138x1500-4000 mm (kalınlık-en-boylar)

Deck alt malzeme (karkas) ölçüleri: 30x44x1500 mm (kalınlık-en-boylar)

Montaj Bağlantı elemanı klips: Standart

Kompozit Deck  Döşeme’nin bakımını ve temizliğini nasıl yaparım?

Birkaç bilinen kuralı uygulayarak, Kompozit deck döşemelerinizin güzel ve temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Lekelere hızlı bir şekilde müdahale etmeniz mümkün.Döşemenin yüzeyinden içeri nüfuz etmesine ya da güneş ışığı altında ısıya maruz kalmasına izin vermeyin.Sabunlu su fırça ile yıkayabilirsiniz.

Kompozit Deck Döşeme ahşaptan pahalı mı ucuz mu?

Kompozit deck döşemeler ahşaptan daha pahalı değildir.Ortalama aynı fiyatlardadır.Ahşapta ağacın türüne göre kalite seçilmekte,kompozitte ise sadece renk seçilmektedir.Kullanıcı tercihi gereği ahşap (deck) en fazla kullanılan dış mekan zemin kaplama ürünüdür.Ahşabın sıcaklığı ve görünümü paha biçilemez.Seçim siz değerli kullanıcılara aittir.

Kompozit Deck’in Kulanılabileceği Yerler:

1. Dış Mekânlarda

Bahçe yollarında,
Yürüyüş yollarında,
Kış bahçelerinde
Havuz kenarlarında,
Marinalarda,
iskelelerde,
Plajlarda,
Pergolalarda,
Verandalarda,
Kamelya

2. İç Mekânlarda

Banyo ve duş zeminlerinde,(shower deck)
Sauna içi döşemelerde,
Otellerde,
Restaurantlarda,
Cafelerde…
Kaliteyi ve doğallığı ahşap gibi güzel görünmesini istediğiniz tüm zeminlerde kullanılabilmektedir.

Satın alabileceğiniz Wpc Kompozit deck kaplama çeşitleri/renkleri standart ürünler aşağıdaki gibidir…

Detaylı bilgi için 0216 305 5990

UYGULAMA ÖRNEKLERİ