Koyu İroko Decking

Doğal Ahşap Deck

Koyu İroko Ağacı Deck

Firmamız olarak ağacı kereste veya deck halinde çekilmiş fırınlanmış olarak ana vatanından getirmekteyiz.

YÖRESİ      : South and Central America

AĞAÇ GÖRÜNÜMÜ      : İlk kesildiği zaman parlak sarı renktedir, daha sonradan koyu kahverengi renge dönüşür. Sapwood durumu ağaçta sınırlıdır. Dokusu iç içe veya düz çizgilerdir.

 %12 RUTUBETTE AĞACIN YOĞUNLUĞU   0.75 g/cm3.

ÇALIŞMA ÖZELLİKLERİ: Azalmanın etkisi oldukça yüksektir; ağaca peeling yapmak tavsiye edilmez dilimlemede iyi olduğu söylenmektedir. Tozu hafif alerji yapabilir.Kullanılan alanda aparat,çivileme ile yapılması iyidir fakat tutkalda kullanılması tavsiye edilir.Koyu iroko ağacı hızlı ve normal kurur.

DAYANIKLILIK      :Kurtlanmalara ve çürümelere orta derecede dayanıklı olup sapwood bu ağaçlarda az görülür. Sapwood kabuğa yakın beyaz kısımlardır bunlar kullanım için uygun değildir çabuk çürür.Harika stabilitesi vardır.Uzun yıllar kullanılan alanda bozulmadan kalabilir.

Koyu iroko kereste,tomruk,lata,lambri,deck fiyatları ölçü-ebat ve metraja göre farklılıklar gösterebilir.

  • İç mekânda yüksek sınıf mobilya, merdiven basamakları, panellerde, masif parke olarak,bahçe mobilyalarında kullanılmaktadır.
  • Dış mekânda zeminlerde,yürüme yolu,iskele,havuz kenarı,teras,balkon,bahçe,pergola,veranda,kış bahçesi,dış cephe gibi alanlarda kullanılabilir.
  • Kafeterya,restaurant,otel bahçeler,kamu alanları gibi mekanlarda çokça tercih edilmektedir.
  • Bahçe mobilyası masa sandalye yapımında kullanılmaktadır.
  • Normal iroko’dan daha sert ve yoğundur,ülkemizde tanınmayan Güney Amerika da sıkça kullanılan ideal bir ağaç türüdür.
  • Dış mekanda deck zemin ve cephe kaplaması olarak çoğunlukla kullanıldığından ağaca kanal açılmalı ve deck klips elemanları ile kullanılması gerekir.

Zemin ve dış cephe kaplaması olarak deck tahta lata uzun boy ölçüleri;

20*90*1500-4000 mm   (kalınlık-en ve boylar)
20*100*1500-4000 mm (kalınlık-en ve boylar)
20*140*1500-4000 mm (kalınlık-en ve boylar)

 

Fabrikamızdan istediğiniz zaman hazır halde teslim alabilirsiniz.Ahşap Deck fiyatları için bizimle irtibata geçiniz.iroko deck fiyatları 28 euro’dan başlamaktadır.İstediğiniz ölçülerde size özel üretim yapılmaktadır.

 

Detaylı Bilgi & Fiyatlar için 0216 305 5990