Lareks Ağacı Deck

 

Larex Ağacı Tanımı

Lareks Ağacı Deck

Menşei Sibirya (Rusya)’da  yetişen bir türüdür.Tür olarak çamgillerden olmasına  karşın Türkiye ormanların da mevcut değildir.İğne yapralıklı  olmasına  rağmen  ülkemizdeki çam türlerinden oldukça  farklıdır.Dokusu çam ağacına benzemekle birlikte esmer tonlarda ki rengi ile tropikal bir görüntü sunmaktadır.Lif yapısı ve reçine türü açısından çam ile bir hayli  farklılaşan larex ağacı son 15 yıldır ülkemizde kereste yada deck çeşitleri arasında yerini almıştır.

İğne yapraklı yani çam türleri arasında en sert ve dayanıklı olan larex/lareks bu özelliklerine binaen özgül ağırlığı bir hayli fazladır.

Uzunluğunda  dallanmasını sadece en üst bölgesinde topuz şekilde yaptığından, az budaklı  sık lifli, esnek, yapılı, öz suyunda antiseptik özelliği bulunduğundan küflenme yapmayıp, rutubetli ortamlara dayanıklılığı ile yüzyıllar boyu özelliğini korur.Dokular arası renk ayrımı asgari derecede olup bakırımsı bir renge sahiptir.

Kurutulması için artı bir  emek  ve teknik  gerektirmesi  onu  zor bir ürün yapmaktadır.Fakat iyi kurutulmuş bir larex kereste den istenilenden de fazla randıman alınmaktadır.Firmamız bu hususta  gerekli hassasiyeti  göstermekten kesinlikle  kaçınmamaktadır.

Ülkemizde bulunan katran ve sedir ağacına muadil sayılabilen larex ağacının kerestesi iyi kurutulduğunda suya ve toprağa dayanıklılığı onu vazgeçilmez yapmaktadır.

Larex ağacının kullanıldığı alanların bir kısmını aşağıda saymaya çalışalım ;

  • Her türlü doğrama üretiminde.
  • Mobilya imalatında.
  • Tornacılıkta.
  • Tel ve çit direği imalatında.
  • Islak zemin için kargas  ızgara işlerinde.
  • Su içerisinde ki inşaatlarda.
  • Gemi ve tekne inşaatında.
  • Deniz kenarı iskele gibi yapıların kereste ihtiyaçlarında.
  • Pergole, veranda ve kamelya üretiminde.

Budak (ur) sayısı  ve  çatlak miktarına göre kalite sınıflandırılmasına tabi tutulan larex  ürününlerimiz için farklı veya standart dışı ölçü taleplerinize göre de üretim yapılabilmektedir.

Firmamız lareks ağacını genel olarak deck parke (dış mekan zemin yada cephe kaplaması) olarak satışını ve uygulamasını yapmaktadır.İç mekanda da kullanılabilmektedir.

Larex Deck

Lareks Deck Zemin Kaplama

Lareks deck lambri

Lareks Deck Dış Cephe Lambri

iç mekan yer döşeme larex

Lareks İç Mekan Masif Rabıta

Kalite olarak ekstra,birinci sınıf ve ikinci sınıf olarak imalatı yapılmaktadır.Özel siparişleriniz için bizimle irtibata geçiniz.

Ölçüler

Genişlik: 8cm – 9cm – 10cm,

Kalınlık: 18 mm – 20 mm – 22 mm,

Boylar: 2 metre – 4 metre aralığındadır.

ürünlerimiz dış mekan için deck zemin kaplama, iç meken için lambri ve dış cephe kaplama duvar lambrisi olarak üretilmektedir.Tırtıklı yada düz yüzey olarak imalat yapmaktayız..

Firmamız, ürün satışlarını perakende ve toptan olarak yapmaktadır.Deck zemin ve cephe kaplaması olarak hazırlanmış şekilde fiyatı 48 TL’den başlamaktadır.

Detaylı Bilgi için 0216 305 5990

 

 

Lareks ağacı keresteler

 

4 thoughts on “Lareks Ağacı Deck”

Bir Cevap Yazın

You have to agree to the comment policy.