Merbau Masif Parke

Ahşap Ağaç Merbau Masif Parke      Merbau masif parke (ahşap,ağaç merbau)Türkiye’de son yıllarda en çok rağbet gören masif parkeler içerisindedir.Merbau Masif Kızıl rengi ile muhteşem atmosfer oluşturmaktadır..Merbau Parke Light-Medium-Dark Çeşitleri ile kendi içerisinde farklı seçenekler sunar.Merbau parke fiyatları genelde dolar bazındadır.Merbau ağacı ve parkesinin bilimsel açıklamaları aşağıdaki gibidir.Orpa parke (masif parke) olarak 1990 yılından bu yana merbau parke ithalatı yapıyoruz.Cilalı Merbau  Parke ve Merbau Ham Parke olarak stoklarımızda mevcuttur.Orpa Parke olarak ürünü anavatanından getirmekte ve İstanbulda faaliyet göstermekteyiz.Türkiye’nin tüm illerine Ambar vasıtası ile satışını yapıyoruz.Cilalı Merbau Masif Parke Fiyatları /Ham Merbau Masif Parke Fiyatları için bizimle irtibata geçiniz.

 

 

Ahşap Ağaç Merbau Masif Parke Özellikleri

BİLİMSEL ADI: Ints biuga / Intsia palembanica spp. ia

DİĞER ADI VE TÜRÜ: Ipil, Kwila, Lumpha, Lumpho, Tat-talun, Vesi

YETİŞTİĞİ YER: Endonezya, Malezya, Filipinler, Avustraya, Batı Pasifik adaları

DIŞ GÖRÜNÜM: Merbau taze kesildiği zaman öz odunu sarımsı dan portakal kahverengine doğrudur fakat zamanla koyu kahve yada kırmızımsı kahvedir. Damarları ve dokusu kabadır. Düz ve birbirine geçmelidir. Diğer türleren ayrıcalıklı olmasının nedeni odununun cilalı gibi canlı olmasıdır. Budaklarında sarı gözenekler vardır. Bunun için cilalanıp bittiği zaman bu gözenekler altın rengini alır.

FİZİKSEL ÖZELLİKLER: Merbau tikten bile daha çok stabil kalıcıdır. Hickory ile kıyaslanabilir. Daha kuvvetli ve dayanıklıdır. Merbau yoğun ve sıkı mükemmel boyutlu devamlı kalıcı hastalıklara ve böceklere karşı yüksek dirençlidir.Ülkemiz iklimine en uyumlu ağaçtır.Hareketsizliği ve renk harmonisi olarak çok tercih edilen bir türdür.

SERTLİK JANKA: 1712 Merbau bir numaralı sert ve dirençli türlerdendir. Sadece kırmızı meşeden 3 kat daha serttir. %80 akça ağaçtan, %50 Wenge den daha sert %78 santos Mahogany den yumuşaktır.

UYGULAMA: Testere ile kesildiğinde ve yapıştırıldığında mattır,zor kesilir. Karbürlü şeritlerde bile zorkesilir. Zımparalanarak cilalandığında çok canlı ve güzel renk alır . Ticarette aranılan bir türdür. Rutubet ve neme karşı demir gibi dayanıklıdır. Çok renkli dayanıklı bir odundur.Masif ve lamine parkede kullanımı yaygındır,aynı zamanda deck olarakta kullanılır.

KULLANILDIĞI YERLER: Bu dayanıklı odun merbau çok kullanılır. En çok parkede, mobilyada doğramacılıkta panel ve kabin yapımında müzik aletlerinde kullanılır. Lamine parke,dış mekanda havuz kenarları yürüme yollarında kullanılır.Orpa orman ürünleri olarak merbau masif ve lamine parkelerin sürekli olarak ithalatını yapmaktayız.Geçmişten gelen parke üretimi tecrübelerimiz doğrultusunda her yeni yılda Endonezya’ya giderek fabrikalarda kalite kontrollerini yerinde yaparak mallarımızı ürettirmekteyiz. Güçlü stoklarımız ve bağlantılarımız ile istenilen ölçü ve miktarları anında karşılayabilmekteyiz.Merbau ağaç olarak ülkemiz iklimine çok uyumludur. Firmamız ağırlıklı olarak merbau satış ve montajı yapmaktadır Karakteristik özellikleri,değişik boyutlarlardaki üretimi ve doğal renk seçenekleri ile ülkemizde çok tutulan bir ağaç olmuştur.

AÇIK RENK—–Light
ORTA RENK—Medium
KOYU RENK—Dark olarak adlandırılır.

3 strip lamine parkede 14x195x2200mm
plank lamine parkede 14x140x1820mm

masif parke kalınlıkları 14/15/16/18/20/22 mm
masif parke enleri 100/120/140/180/220 mm
masif parke boyları 300 ila 2000mm arasındadır.

Merbau ağacı dış mekandada kullanılmaktadır.

Merbau  decking-deck parke (Dış mekan zemin kaplaması) standart ölçüleri aşağıdaki gibidir.

18x90x1500-3500mm

19x140x1500-4000mm arasındadır bu değişkenlik gösterebilir.

 

Cilalı / Ham merbau masif parke ve Merbau Deck-Decking parke fiyatları farklıdır.Ahşap Masif Merbau parke Fiyatları ölçüleri-ebatları için bizi arayınız.