Thermowood Decking

thermo-deck-ozellikleri

Thermowood Deck özel olarak ısıl işlem uygulanmış ahşaplar,dış cephe kaplaması ve zemin kaplaması olarak kullanılır.Isıl işlemin esası 1000 yıl öncesi Vikingler tarafından kullanılan yönteme dayanır.

120 C’den 230 C ‘e kadar oksijensiz sıcak işleme tabi tutulan iroko,dışbudak,çam,ladin,kavak ve huş kullanılır.Ağaçların nemi %5 ila %7 oranında olacağından çalışması söz konusu değildir.Hiç bir kimyasal katkı ilavesi olmaksızın ısıl işleme tabii tutulan ağaçların selüloz zincirleri kırılarak ağacın içindeki öz suyu ve reçinesi açığa çıkarılır.Çürümeye neden olan bitkisel ve hayvansal zararlılar yok olmaktadır.Bünyesindeki reçine ve rutubetin fazlası ahşaptan alınmaktadır.Artık ağaç neme,rutubete,mantara ve çürümeye karşı duyarsız hale gelir.İşlem sonrasında rutubet % 60 oranında azaldığından ağacın çalışması azalmış,rutubete karşı direnci artmıştır.Güzel renk ve parlaklık sağlanır.Kimyasallarla birlikte emprenye edilmiş ahşaba ve sert ağaçlara bir alternatif oluşturur.Ağaç son derece hafiflemiş taşıma ve montajı kolaylaşmıştır.

Dış mekanda bahçe,havuz kenarı,teras,balkon,kış bahçesi,veranda,pergola altı zemin ve cephe kaplama olarak,özel mobilya yapımında tercih edilmektedir.Otel,restaurant,cafe,giyim mağazaları gibi lüks mekanların cephe ve zeminlerinde kullanımı ülkemizde yaygınlaşmıştır.Mimari projelerinizde mutlaka bizimle irtibata geçiniz.
Not:Zemin kaplama olarak kullanımlarında kavelalı sistem ve aparatlı sistem uygulanması tercih edilir.Deck aparatı çeşitlerine buradan bakabilirsiniz.

Stoklarımızda çoğunlukla Dış budak termo ağacı bulunmaktadır.


Dışbudak Termo deck zemin kaplama ölçüleri;

Ash Thermo Decking Turkey

Kalınlık:21mm / 25 mm / 42 mm

Genişlik:90 mm / 115 mm / 125 mm / 130 mm / 140 mm

Uzunluk:1000-3000mm arası


Dışbudak Termo dış cephe lambri kaplama ölçüleri;

Ash Thermo Cladding Deck

Kalınlık:20 mm

Genişlik:90 mm / 100 mm / 117 mm / 120 mm / 125 mm

Uzunluk:1000-3000mm arası


Dış cephe lambri ve deck zemin kaplaması olarak thermo dış budak ağaçlar stoklarımızda bulunmaktadır.Toptan satış fiyatları ve diğer sorularınız için lütfen bizi arayınız.

DIŞ BUDAK TERMO DECK (THERMOWOOD DECKING)

Detaylı bilgi için 0216 305 5990

WhastApp : 0532 246 46 12

Thermowood ahşaplar saunalarda,yüzme havuzlarında ,teraslarda,pergololarda,bahçe mobilyalarında,duvar,tavan ve taban döşemelerinde güvenle kullanılmaktadır.

Uygulama da zemin kaplanacaksa ızgara üstüne yapmakta fayda vardır, döşeme tahtaları arasına alüminyum çıtalar veya derz dolgular yaparak estetik görünüm elde edilir.Tik yağı veya koruyucu renkli vernikler kullanılarak doğal ortamlar oluşturulabilir.

 

Bir Cevap Yazın

You have to agree to the comment policy.