Mantar Şilte

mantar-corkart-vinyl-google-parke-floating-click-cork-nature-orpa-deck-ipe-teak-iroko-vinil-pvc-floor-parke

Mantar Şilte Nedir? / Neden Mantar ?

     Mantar şilte ham maddesi mantar olan bir yalıtım malzemesidir. Mantar, mantar meşesi ağacının kabuğundan elde edilir.Daha çok şarap tapası yapımında kullanılan kabuklardan artan parçalar öğütülüp granül haline getirildikten sonra mantar şilte ve benzeri ürünlerin yapımında kullanılırlar. Granüller önce sentetik yapıştırıcıların da yardımı ile silindir bloklar halinde sıkıştırılırlar.Daha sonra bu silindir blokları 2 mm’den 5 mm’ye kadar farklı kalınlıklarda kesilerek mantar şilte haline getirilirler.Mantar Şilteler laminat parke ,masif parke,lamine parke  ve vinil (vinyl) parkeler döşenmeden önce altına serilerek ısı ve ses yalıtımı sağlar.

    Levha ya da rulo halinde kesilen her mantar yüzey yalıtım özelliğine sahip değildir. Yalıtım amacı ile kullanılan mantar yüzeyler belirli boyut, ağırlık ve kalitede mantar granüllerinin belirli tutucularla ve belirli oranlarda birleştirilmesi ile elde edilirler. Tıpkı her plastik ya da ahşap ürünün aynı fiziksel ve kimyasal özelliklere sahip olmaması gibi her mantar ürün de aynı özelliklere sahip değildir.

Orpa Parke Mantar Şilte’leri Portekizden ithal etmektedir.Ses ve ısı yalıtımı sağlamasından dolayı ve sessiz olduğundan Mantar parke ve mantar şilteler gün geçtikçe önem kazanmaktadır.Mantar şilte fiyat bilgisi için bizi arayınız.Mantar Şilteler Maltepe’de depodan teslim edilmektedir.

Detaylı bilgi için 0216 305 5990