Ceviz Masif Parke

Ağaç Ceviz Parke     Amerikan Cevizi Ahşap  Masif parke ağaç türleri arasında dikkat çeken bir üründür.Ceviz Parke rengi dokuları ile harika ortamlar oluşturur.Çoğunlukla parke kategorisindedir.Dış mekanda kullanımı çok azdır.Mobilya sektöründe ceviz ağacı tercih edilmektedir.Tonacılık,oymacılık,kakmacılıkta ve heykellerin yapılında kullanılan ağaç türlerindendir.Ahşap Ceviz Masif parke sınıflara ayrılmaktadır.First-second ve common sınıfı olarak dokuları değişkenlik gösterir.

Ahşap Ceviz Masif parkeler nem ve rutubetten diğer ağaçlara göre fazla etkilenmektedir.Ama kuru ortamda çok az çalışır ve çok dayanıklıdır. Kolay ve rahatlıkla işlenebilen bir ağaçtır. Ceviz parkeyi iki tür olarak üretmekteyiz. Birincisi Amerikan Ceviz parke; Amerikan Ceviz keresteleri Anavatanı Amerika genellikle Ohio’dan işlenmemiş şekilde getirerek kendi tesislerimizde işliyoruz. İkincisi  yerli ceviz ağaç tomruk kerestelerden ahşap parke fabrikamızda işleyerek kullandığımız yerli ceviz’dir.. Kolay ve rahat işlenen bir ağaç olan ceviz iyi boyanır ve verniklenir.

Amerikan cevizi ve yerli ceviz ahşap parke satışı yapıyoruz.Ayrıca ahşap ceviz masif endüstriyel parke satışıda yapıyoruz.Ağaç ceviz parke fiyatları ölçüleri ve fiyatları için bizimle irtibata geçiniz.

 

BİLİMSEL ADI: Juglans nigra

DİĞER ADI VE TÜRÜ: American Walnut, Black Walnut, Burbank Walnut
Eastern Black Walnut, Eastern Walnut ,Gunwood,North American Walnut
Virginia Walnut

YETİŞTİĞİ YER: Doğu Amerikada Güney Minnesota, pensilvania, New Jersey,ve New York ve güney Carolinas, Georgia, Florida, ve Alabama ilaveten Texas ve kuzey oklshoma, Kansas, Nebraska, ve Güney Dakota

Genellikle standart ölçüler aşağıdaki gibidir.Fakat istediğiniz ölçülerde ahşap parke fabrikamızda üretim yapılabilir.

Ahşap ağaç ceviz masif parke(Amerikan) ölçüleri: En 12 cm kalınlık 20 mm boylar ise 60 cm ila 120 cm arasındadır.

Ahşap ağaç ceviz masif parke(Amerikan) ölçüleri: En 14 cm kalınlık 20 mm boylar ise 60 cm ila 120 cm arasındadır.

Ahşap ağaç ceviz masif parke(yerli)  ölçüleri: En 9 cm kalınlık 16 mm boylar ise 30 cm ila 120 cm arasındadır.

Ahşap ağaç ceviz masif parke(yerli) ölçüleri: En 8 cm kalınlık 16 mm boylar ise 30 cm ila 120 cm arasındadır.

Ahşap Ağaç ceviz masif parke(yerli)  ölçüleri: En 5 cm kalınlık 16 mm boylar ise 20 cm ila 30 cm arasındadır.