Mantar Parke Özellikleri

Mantar Parke Ürün Özellikleri – Büyütmek için tıklayın!

 

 

 

İlk kullanıldığı yüzyıllarda şarap tıpası olarak kullanılan mantar, günümüzde inşaat, döşeme, teknoloji gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Naturel, granüllü, kompozit gibi çeşitli formlarda kullanılabilir. Birbirinden farklı birçok ürüne, birçok şekilde uygulanabilir.  Uygulama teknikleriyle geliştirilen mantar, istenilen forma sokulabilir. Mantar birçok sorun için çözüm üretebilen bir hammaddedir. Yalıtım, titreşim kontrolü, ağırlık oranlama, ses izolasyonu(sessiz parke olarakta adlandırılır), yüzer sistem, enerji dolaşımı  konularında en büyük çözümdür.Orpa Parke Mantar Parke,Mantar şilte ve Vinyl Parke (Vinil parkeler mantar ile özdeştir.Genelde vinil parke altına mantar katmanıda uygulanır.) mantar duvar kaplama (wall tiles) gibi ürünleri Portekiz’den ithal etmektedir.

Mantar parke çeşitleri mantarın ses izolasyonu, darbe emme özellikleri gibi eşsiz potensiyelini daha iyi tecrübe etmenizi sağlar.

Astım hastaları, alerjisi olanları etkilemeyecek şekilde anti-mikrobik olarak üretilmiştir.Hijyeniktir!

 

 

CORK FLOOR TILES / MANTAR YER KAPLAMALARI: Doğal, şık sessiz ve konforlu, su geçirmez, dayanıklı ve çevre dostu. Doğal özellikleriyle mantar yer kaplamaları, evinizde sıcak, sakin ve konforlu bir ortam sağlar.

Sunduğumuz farklı ebatlarla, istediğiniz konfor ve stili seçebilir, hayal ettiğiniz ortamı sağlayabilirsiniz. Astım hastaları için risk oluşturmaz ve hiçbir VOC emisyonları yoktur. Eğer alerjiler problemse ve halının sıcaklık ve konforunu yaşayamıyorsanız, mantar kaplamalar en ideal alternatif.

 

 

Cork Floating Floor / Mantarlı Yüzer Sistem: Döşemede yeni dönem: Zarif, sofistike, sessiz, yumuşak ve sıcak. Bakımı ve uygulaması kolay ve hızlı.

Ürünlerimiz çağdaş tarzı kolayca yakalayabilen, geleneksel görüntüyü de koruyabilen geniş bir desen ve renk yelpazesi sunar. Anti-mikrobiyal, küf ve diğer termit türlerine karşı korumalıdır.  Mantar, yalıtma özelliğiyle ses dağılımını kontrol eder.

 

 

Wall Tiles / Duvar kaplamaları:  Ayrıca Mantar Duvar Döşemeleri olarak da temin edilebilmektedir. Duvarlar için bezersiz bir dekorasyon, aynı zamanda da ses ve ısı yalıtımı açısından mükemmel bir çözüm.Duvar kaplamaları, yer kaplaması mantarların bir uzantısıdır. Bütün ürünler 3mm’lik olup, duvar kaplamasına uygundur. Duvar kağıdından farksız,  her türlü isteğe hitap edebilir.

 

Mantar duvar döşemeleri aşağıdaki ebatlarda temin edilebilmektedir.