Merbau Masif Parke

Merbau Ağacı Masif Parke

Dünyada en çok tercih edilen ağaçların başında gelmektedir.Merbau ağacı,ülkemizde genelde masif parke (iç mekan) olarak kullanılmaktadır.Dış mekanda ise deck olarak kullanımı vardır.Fakat ülkemize daha yeni yeni girmeye başlamıştır.Orpa Orman Ürünleri olarak 1990 yılından günümüze merbau ağacını iç mekan masif parke & dış mekan deck olarak Endonezya ‘dan ithal ediyoruz.

Merbau ağacı bilindiği üzere iç mekan ve dış mekan mobilya,bahçe mobilyası gibi alanlarda sıklıkla kullanılır.Bir çok ülkede oldukça talep görmektedir.Bu kızıl renkli muhteşem ağaç ev dekorasyonunda harika kombinasyon sağlar.Bu 

Merbau ağacı kızıl renkleri farklı tonlarda olmaktadır.Ağacın dış kısmından iç kısmına doğru renklerde dalgalanmalar olur.Bu renk skalası içinde ağaç kesildiğinde farklı tonlar ortaya çıkar.Genelde iç mekanda masif parke olarak kullanıldığı için 3 ayrı renk Light-Medium-Dark olarak belirlenir.Esasında ağacın yapısı gereği çok aşırı renk farkı yoktur.Merbau parkeler paketleme aşamasında müşteri memnuniyeti açısından belirtmiş olduğumuz 3 renkte (daha doğrusu üç tonda) ayrı ayrı paketlenir.Dark tonu çok fazla olmamaktadır.

Bu ürünler Endonezya’dan hazır olarak paketlenmiş (light-medium-dark) olarak gelir.Yine paketlenmiş olarak fabrika çıkışı cilalanmış yada ham olarak seçenekler bulunmaktadır.

Ham merbau parkeler;Zemine montajı yapıldıktan sonra sistre cila işlemi yapılarak kurumaya bırakılır.Ham üründe ürünü çift kompenantlı tutkallar ile alttan yapıştırmak zorunludur.Silistre yapılacağı için yüzer sistem uygulama yapılmaz.Ham ürünlerde DERZ-PAH yoktur.Silindikten sonra su bazlı cila yapılması önerilir.

Ham merbau parkenin temsili fotoğraflarını inceleyebilirsiniz.

Cilalı merbau parkeler;Fabrikada cilalama işlemi (su bazlı) yapıldıktan sonra paketleme yapılmaktadır.Hazır cilalanmış ürünler fabrikada cilalandığı için herhangi bir işleme tabi tutulmaz.Paket açılır ve hemen zemine montajı yapılabilir.İşlem bu kadar kolaydır.Yanlardan yüzer sistem veya alttan yapıştırma yapılabilmektedir.İki uygulama çeşidine de uygundur.Hazır cilalı ürün olduğu için silistre işlemi yapılmaz.Cilalı ürünler derzlidir. (pahlı).

Cilalı merbau parkenin temsili fotoğraflarında derzleri görebilirsiniz.

Merbau ahşap parke çeşitleri; (kalınlık * genişlik-boylar)

Ürünler stoklarda bulunmaktadır.Ölçülere göre fiyatlar değişkenlik gösterir.115 TL’den başlayan fiyatlarla stoklarda ürünler sürekli mevcuttur.

12*70*400-900mm Ham

14*90*600-1200mm Ham ve Cilalı

15*90*600-1200mm Ham ve Cilalı

16*120*600-2000mm Ham ve Cilalı

20*180*-600-200mm Ham ve Cilalı

Lütfen detaylı bilgi için bizimle irtibata geçiniz.

Hemen arayın 0216 305 5990

Bir Cevap Yazın

You have to agree to the comment policy.